Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

3 km/h

Kryptis

161°

Pirmąjį metų mėnesį – visų laikų būstų rekordas

Pirmąjį metų mėnesį – visų laikų būstų rekordas

Grįžti atgal

„Citus“ analitikų išankstiniais duomenimis, šių metų sausio mėnuo Vilniuje užbaigtas su daugiau nei 700 rezervuotų naujų būstų (butų ir kotedžų) pirminėje rinkoje. Palyginimui, rekordiniu greičiu startavusiais 2020 m. sausį rezervuota 556, sėkmingiausiais, vertinant visus metus, 2019-aisiais – 507.

LRT.lt rašo: „Pirmąjį metų mėnesį Vilniuje – visų laikų būstų rekordas“

„Citus“ analitikų išankstiniais duomenimis, šių metų sausio mėnuo Vilniuje užbaigtas su daugiau nei 700 rezervuotų naujų būstų (butų ir kotedžų) pirminėje rinkoje. Palyginimui, rekordiniu greičiu startavusiais 2020 m. sausį rezervuota 556, sėkmingiausiais, vertinant visus metus, 2019-aisiais – 507. Iki šiol geriausias visų laikų rezultatas fiksuotas pernai vasarį – 630 rezervacijų.

„Nepaisant net antrojo karantino, Vilniaus pirminė būsto rinka grįžo į priešpandeminį ritmą ir metus pradėjo čempionišku pranešimu. Pirmojo karantino metu, pernai pavasarį, prognozavome, kad į vėžes po nokdauno pavyks įlipti ne anksčiau nei šių metų pavasarį, o jau kurį laiką vejamės rekordus ir siekiame naujų. Tai labai džiugina, nes rodo kelis dalykus: NT rinkos ir visos ekonomikos atsparumą bei faktą, kad tokie sukrėtimai suveikia nebūtinai pagal blogiausią scenarijų“, – sako „Citus“ investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis.

Kaune bangavimas - mažesnis

Laikinojoje sostinėje šių metų sausio mėnesį sutarta dėl 75 naujų būstų ir kotedžų, kai tuo pačiu metu pernai fiksuota šiek tiek daugiau – 87, o užpernai – 96 rezervacijos.

„Seklesnėje“ rinkoje, kaip teigia Š. Tarutis, mažiau pasijautė ir pirmojo karantino poveikis, todėl atsigavimas taip pat mažesnis.

„Kauno rinka yra ir inertiškesnė nei Vilniaus. Per visus 2020 m. Kaune rezervuoti 838 nauji būstai, o užpernai, metais, kuriuos galime laikyti atskaitos tašku, nes ir Vilniuje, ir Kaune jie buvo sėkmingiausi pirminei būsto rinkai, rezervuota 21 proc. daugiau – 1 062. Tuo tarpu sostinės rinka, net su dviem karantinais, susitraukė tik 10 proc.: nuo 6 058 (2019 m.) iki 5 479 (2020 m.). Tačiau prasideda nauji metai ir jie pateiks naujų galimybių, naujų iššūkių“, – apžvelgia NT ekspertas.

Nuotoliniai pardavimai pasiteisino su kaupu

„Citus“ valdomuose projektuose nuo praėjusių metų visi susitikimai ir visos būstų rezervacijos vykdomos tik nuotoliniu būdu. Tokios pardavimų strategijos įgyvendinimo imtasi Lietuvoje paskelbus antrąjį karantiną.

Nors pardavimų specialistai neturėjo galimybės tiesiogiai bendrauti su klientais, pokytis pasiteisino: „Citus“ valdomuose projektuose sausio mėnesį rezervuoti 57 būstai, 2,5 karto daugiau nei pernai sausį. Daugiausia būstų rezervuota naujajame projekte „PaJustis“ (24), taip pat projektuose „Miško ardai“ (12), „Klevų namai“ (11), „Link Ten“, „Būk čia“ ir „Radio city“ (viso 10).

Tai – vienas geriausių „Citus“ mėnesio rezultatų – daugiau rezervuota tik 2019 m. sausį ir vasarį: atitinkamai, 65 ir 60. Pagal šių metų pirmojo mėnesio rezultatą, tik du rinkos dalyviai Lietuvoje rezervavo daugiau būstų nei „Citus“ valdomuose projektuose.

Pernai, pradėjus su klientais bendrauti tik virtualiai, rezultatas tik gerėjo. Per 2020 m. antrąjį pusmetį (spalio–gruodžio mėn.) įmonė savo valdomuose projektuose fiksavo 196 rezervacijas. Per tą patį laikotarpį 2019 m. rezervuoti 154 būstai.


Plačiau skaitykite čia: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1333860/pirmaji-metu-menesi-vilniuje-visu-laiku-bustu-rekordas.

Tapkite CITUS draugais socialiniuose tinkluose ir sužinokite dar daugiau naujienų!