Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

2 km/h

Kryptis

137°

Aeronamų sprendimai: nepaprasta šilumos izoliacija

Aeronamų sprendimai: nepaprasta šilumos izoliacija

Grįžti atgal

„Aeronamai“ apšiltinimui panaudota „PAROC“ akmens vata – vienas iš ypač svarbių faktorių, leidusių pasiekti ypač aukštą A++ energinio efektyvumo klasę. Ši vata pasižymi ne tik ilgaamžiškumu, kurį nulemia medžiaga iš kurios ji gaminama – akmuo, – bet ir tuo, kad yra nedegi bei gerai izoliuoja garsą. Visos šios savybės ypač svarbios gyvenimo komfortui.

Aeronamų sprendimai: nepaprasta šilumos izoliacija

„Aeronamai“ apšiltinimui panaudota „PAROC“ akmens vata – vienas iš ypač svarbių faktorių, leidusių pasiekti ypač aukštą A++ energinio efektyvumo klasę. Ši vata pasižymi ne tik ilgaamžiškumu, kurį nulemia medžiaga iš kurios ji gaminama – akmuo, – bet ir tuo, kad yra nedegi bei gerai izoliuoja garsą. Visos šios savybės ypač svarbios gyvenimo komfortui.

„Akmens vata ne tik efektyviai izoliuoja šilumą, ji yra nedegi, laidi vandens garams, ilgaamžė ir užtikrina puikią garso izoliaciją“,- sako „Paroc“ ekspertė dr. Audronė Endriukaitytė. Anot jos, pati akmens vatos kilmė jau apibrėžia didžąją dalį akmens vatos privalumų. Didžiausia dermė arba sinergija yra tarp mūro ir akmens vatos, nes abi šios medžiagos yra neorganinės kilmės mineralinės medžiagos, kurių savybės puikiai papildo viena kitą. Šiuolaikinės mūro sienos konstrukcija yra kitokia, nei buvo prieš kelis dešimtmečius. Pastaruoju metu vis daugiau galvojama apie tai, kaip statyti, kad šildymo sąnaudos būtų kuo mažesnės, patalpų mikroklimatas kokybiškesnis, o pastato atitvaros ilgaamžės ir patikimos. „Pagaliau, pasaulis vis garsiau kalba apie CO2 emisiją, klimato kaitą, – sako dr. A. Endriukaitytė. – Efektyvinant statybą ir galvojant apie šildymo sąnaudas, buvo pradėtos naudoti mūro sienos su oro tarpu. Vėliau tas oro tarpas buvo užpildomas šilumos izoliacija, o dar vėliau atsirado tinkuojamos ir vėdinamos sienų sistemos.“

Šiuolaikinė mūro siena turi kelias sudėtines dalis. Viena iš jų – mūras, tai yra plytos arba blokeliai, šilumos izoliacija, apsauga nuo vėjo (kai sienos yra vėdinamos), tvirtinimo elementai ir apdailos sluoksnis. „Jeigu norima gyventi name, kurio sienos būtų nedegios ir ilgaamžės, reikia teisingai ir tikslingai pasirinkti visą sistemą, visas sudėtines jos dalis“, – sako dr. A. Endriukaitytė, pastebėdama, kad vienas iš efektyviausių optimalaus pasirinkimo kelių yra siekti sudedamųjų dalių sinergijos. Pašnekovės teigimu, medžiagos degumo savybės priklauso nuo žaliavos, iš kurios gaminama medžiaga. Keramikos, silikato, akyto betono ar keramzitbetonio mūro sienos yra iš nedegių plytų ar blokelių, tad jos atitinka A1 degumo klasę. Kai sienos apšiltinamos degiomis medžiagomis, jos yra klasifikuojamos kaip B s-1 d0 ar net žemesne gaisrine klase. Todėl norint, kad ir apšiltinta mūro siena atitiktų saugiausią ugnies požiūriu A1 klasę, reikia rinktis nedegią šilumos izoliaciją bei nedegias sienos apdailos medžiagas.

„PAROC akmens vatai, kuri gaminama iš nedegios žaliavos – uolienų – yra būdinga itin aukšta (apie 1000 °C) lydymosi temperatūra. Dauguma PAROC akmens vatos gaminių, nepadengtų jokia danga, yra priskiriami saugiausiai A1 degumo klasei. Akmens vata ilgiau saugo pastato konstrukcijas nuo ugnies poveikio, todėl ja rekomenduojama apšiltinti net ir tokias konstrukcijas, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai“,- vardija A.Endriukaitytė.

Kadangi „Aeronamų“ sienos yra vėdinamos, šilumos izoliacijai panaudotos universalios „PAROC eXtra“ plokštės, o apsaugai vėjo – „PAROC Cortex“ plokštės. „Nedegios, vandens garams laidžios, efektyvios ir ilgaamžės plokštės yra puikus pasirinkimas vėdinamos sienos konstrukcijos šiltinimui,- pabrėžia specialistė. - „PAROC Cortex“ plokščių siūlės, pastato kampai, cokolis ir angokraščiai buvo užsandarinti specialiomis juostomis“. Be to, kad akmens vatos ir mūro sinergija užtikrina didesnį sienos atsparumą ugniai, ši sistema, ši dermė sukuria ir daugiau plika akimi nematomų, tačiau labai reikšmingų naudų.

Statybos metu tiek dėl technologinių procesų, tiek ir dėl gamtinių sąlygų mūro sienoje susikaupia nemažai drėgmės. Sienas apšiltinus vandens garams laidžiomis medžiagomis, mūro sienos išdžiūsta jau per pirmąjį šildymo sezoną. „Paroc“ akmens vatos gaminiai gerai praleidžia vandens garus. Tai reiškia, kad sienų apšiltinimo ar pastatų eksploatavimo metu į akmens vatą patekusi drėgmė laisvai juda į išorę ir pasišalina per sienos apdailą arba vėdinamą oro tarpą. Paprastai tai vadinama „kvėpuojančiomis“ sienomis. Vandens garų judėjimas nekeičia akmens vatos šiluminių ir eksploatacinių savybių. O tai yra labai svarbu, siekiant užtikrinti pastato konstrukcijų ilgaamžiškumą ir geresnes patalpų mikroklimato sąlygas.

Akmens vatos pagrindinės savybės – šilumos laidumas ir degumas – laikui bėgant nesikeičia lygiai taip pat, kaip nesikeičia ir mūras.