Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

1 km/h

Kryptis

310°

Aeronamų statybos vyksta žiemą-vasarą: baigta jau apie pusė darbų

Aeronamų statybos vyksta žiemą-vasarą: baigta jau apie pusė darbų

Grįžti atgal

Nors žemę kloja sniegas, vandens telkinius kausto ledas, jau metus vystomas Aeronamų projektas nestovi vietoje, statybų aikštelėje nuolat zuja 10 ar 15 darbininkų. CITUS projektų vadovas Artūras Žimaila, prižiūrintis Aeronamų statybas sakė, kad baigta maždaug 50 proc. statybos darbų.

Aeronamų statybos vyksta žiemą-vasarą: baigta jau apie pusė darbų

Nors žemę kloja sniegas, vandens telkinius kausto ledas, jau metus vystomas Aeronamų projektas nestovi vietoje, statybų aikštelėje nuolat zuja 10 ar 15 darbininkų. CITUS projektų vadovas Artūras Žimaila, prižiūrintis Aeronamų statybas sakė, kad baigta maždaug 50 proc. statybos darbų — įrengti pamatai, iškilo „Bauroc“ mūro sienos, sienos ir stogai beveik baigti apšiltinti „Paroc“ sprendiniais, sumontuoti ir užsandarinti beveik visi langai, įrengta apie pusė fasadų apdailos, išgręžti gręžiniai geoterminiam pastato šildymui, atvesti vandentiekio bei kanalizacijos vamzdžiai.

Artimiausiu metu planuojami vidaus elektros darbai, vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimas, katilinės montavimas, grindų bei laiptų įrengimas.

Gruodžio gale jau pradėti vidaus apdailos darbai (pirmajame aukšte įrengtos juodgrindės, magistralinis šildymas, vandentiekis ir komunikacijos). Vienas sudėtingiausių vykdomų darbų — fasado šiltinimas. Turėjo būti apgalvojamas kiekvienas mazgas atskirai, kiekvienam langui ar kampui braižoma atskira detalė — darbai atsakingi, reikalaujantys pasiruošimo. Taip pat su nemažai iššūkių komanda susidūrė montuodama „Langų gamos“ pagamintus Aeronamams suprojektuotus langus. Jie buvo tvirtinami ant unikalių ir ypatingų charakteristikų stiklo pluošto laikiklių, kurie nesukuria sienose, apšiltinimo sluoksnyje bei fasade šilumos tiltų.

„Projektas — techniškai labai sudėtingas, daug sprendinių įgyvendiname pirmą kartą, todėl neišvengėme daugybės korekcijų, kiekvieno smulkaus etapo vertinimo iš naujo prieš jį įgyvendinant. Tačiau tai nesustabdė projekto ir sparčiai judame į priekį, o visą projektą ketinama užbaigti 2018 metų pavasarį—vasarą“, — pasakojo A. Žimaila.