Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

2 km/h

Kryptis

191°

Kaip gimė ateitis

Techniniai sprendimai

„Aeronamų“ edukacinės krypties stiprybė – partneriai. Prie CITUS inicijuoto projekto prisijungė ir jo partnerėmis tapo lyderiaujančios rinkos įmonės „Paroc“, „Roda Architects“, „Solet Technics“, „Danfoss“, „Gama langai“, „Bauroc“, „Velux Lietuva“,  „Pasyvūs namai“, „EEplius“ ir kitos.

Kompetentingi šių įmonių bei Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos atstovai dalysis ekspertinėmis žiniomis ir pristatys inovatyviausius sprendimus „Master Class“ mokymų, skirtų NT specialistams, metu.

Techniniai sprendimai

ŠILTNAMIO EFEKTĄ SUKELIANČIOS DUJOS

Kaip atsinaujinantys energijos šaltiniai sumažina kenksmingų dujų emisiją

CO2
Anglies dioksidas
32 743,63 kg

NOx
Azoto oksidas
35,43 kg

SO2
Sieros dioksidas
3,31 kgKompensuota išmetamo anglies dvideginio
32 740 kg

Aeronamų santykinis kompensuojantis plotas – 2,83 ha.
Įprastai, 1 ha pušyno sugeria ir kompensuoja apie 1 898 kg anglies dioksido.

Projekto partneriai

01

Architektūra

„Aeronamų“ architektas Rytis Kaminskas susidūrė su sudėtingu iššūkiu – sukurti pasyvų namą, kuris būtų vizualiai dinamiškas ir lengvas. Norint atitikti aukščiausius energinių standartų reikalavimus, įprastai statomos vienalytės „dėžutės“ su mažais langais ir „sunkiomis“ sienomis. Tačiau Rytis turėjo kitokią idėją.

Kartu su savo „Roda Architects“ komanda, architektas padėjo projektui „pakilti“ virš energiškai efektyvaus namo stereotipo. Vietoj storai polistirolu apklijuotos ir struktūriniu tinku padengtos belangės dėžutės, Rytis sukūrė kai ką nuostabaus – vizualiai lengvą ir elegantišką, išskaidytų tūrių būstą su dideliais langais, turintį unikalią aviacijos tematiką bei savitą interjerą.

daugiau
02

Langai ir stoglangiai

„Aeronamuose“ įrengti didesnio nei pasyviems namams įprasta ploto langai su patobulinta saulės kontrole. O pritaikytas skandinaviškas lako dengimo metodas užtikrina ir ypatingą atsparumą atšiauriam klimatui, taip dar pagerindamas energinį būsto efektyvumą.

Nepamiršti ir stoglangiai: juose įmontuotas daugiasluoksnis stiklo paketas efektyviai sumažina šilumos nuostolius, apsaugo nuo UV spindulių poveikio ir gerai izoliuoja garsą. Inovatyvus stiklo paketas taip pat yra atsparus įvairioms oro sąlygoms, neleidžia rasoti išoriniam lango stiklui bei užtikrina aiškesnį vaizdą lietaus metu. 

daugiau
03

IZOLIACIJA IR MŪRO SISTEMA

Pagrindines pastato konstrukcijas izoliavome iš vulkaninės kilmės uolienų pagaminta nedegia akmens vata. Ji ne tik suteikia pastatui atsparumo ugniai ir ilgaamžiškumo, bet ir sumažina šildymo išlaidas, apsaugo būstą nuo išorės triukšmo bei riboja garso sklaidą „Aeronamų“ viduje.

Taip pat pasirinkome inovatyvią akytojo betono mūro sistemą – įvairaus tipo blokelius. Jie atlieka dvigubą funkciją: konstruktyvinę ir šilumos izoliacijos. Žiemą šiluma neišleidžiama į išorę, o vasarą – neįleidžiama į vidų. Džiugina ir tai, kad akytas betonas taip pat padeda palaikyti ir gerą pastato mikroklimatą: viduje esantis drėgmės perteklius „iškvėpuojamas“ į lauką, o jos trūkumas – papildomas.

daugiau
04

SAULĖS ELEKTRINĖ

Energija „Aeronamus“ aprūpina 16 kW galios lietuviška saulės jėgainė, sudaryta iš 80 kv. metrų ploto monokristalinių fotovoltinių saulės modulių. Galinga saulės jėgainė ištisus metus gamina visą energiją, reikalingą pastato šildymui, elektrai, karštam vandeniui bei kitiems būsto gyventojų poreikiams tenkinti. Galime pasidžiaugti tuo, jog „Aeronamai“ yra pirmoji tokia bendrija Lietuvoje, kuri gali save vadinti elektros gamintoju. 

„Aeronamų“ gyventojai taip pat gali prisijungti prie modernios monitoringo sistemos bet kuriuo paros metu ir stebėti savo elektrinės darbą. Skirtingi modulių masyvai ant skirtingų stogų įsijungia skirtingu laiku – pagal saulės kampą. Taip nenukenčia efektyvumas.

daugiau
05

ŠILDYMAS, VĖSINIMAS IR VĖDINIMAS

„Aeronamuose“ įdiegta klimato kontrolės sistema gali vienu metu valdyti šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sistemas, elektros įrenginius. Esant poreikiui, sistemą galima stebėti ir valdyti bet kuriuo metu, iš bet kurios pasaulio vietos. Aukšto efektyvumo rekuperatoriaus sistema leidžia ne tik susikurti individualius sprendimus bet ir sumažinti energijos sąnaudas ir kaštus net iki 30 procentų.

Taip pat pritaikėme ir unikalų būdą pasyviam vėdinamo oro srauto atvėsinimui – naudojame vėsinamas grindis ir geoterminę energiją, kuri užtikrina aukšto efektyvumo rekuperatoriaus sistemos veikimą. Šis inovatyvus ir sudėtingas sprendimas leidžia dar labiau padidinti energijos, reikalingos šiam svarbiam procesui, efektyvumą.

daugiau
06

SANDARUMAS

„Aeronamų“ projekto sandarumui skyrėme ypač didelį dėmesį. Dar projektavimo stadijoje identifikavome paviršius, kurie turi būti sandarinami, parinkome pagal unikalią cheminę formulę sukurtą polimerinę mastiką. Ši medžiaga kimba prie visų statybinių konstrukcijų paviršių, tepama arba purškiama atkartoja sandarinimo paviršiaus reljefą, užsandarina mažiausias skylutes ar plyšius, yra elastinga ir išdžiūvusi suformuoja orui ir garams nelaidų paviršių. Šių savybių dėka, „Aeronamų“ sandarumas prisideda prie energijos sąnaudų pastato šildymui sumažinimo net iki 30%. 

daugiau
07

FASADAS

„Aeronamų“ kompleksas sudarytas iš nesikartojančių atskirų jo dalių tūrių, tad ir pats pastato fasadas išties unikalus. Jame panaudotos medžiagos primena naudojamas aviacijoje, du skirtingi raštų ir faktūrų tipai paryškina skirtingus tūrius. Tai yra ne tik gražus, bet ir efektyvus sprendimas energine prasme. Be to, fasado apdailos plokštės pritvirtintos taip, kad fasadas natūraliai vėdintųsi – tarp sluoksnių nesikauptų drėgmė.

Įprastai, fasadą laiko plieniniai laikikliai, tačiau dėl metalo laidumo šilumai jie sumažina izoliacijos efektyvumą. Todėl „Aeronamuose“ pritaikyti inovatyvūs stiklo pluošto laikikliai, kurie yra beveik nelaidūs šilumai ir net tvirtesni už plieną.

daugiau
08

IŠMANIEJI NAMAI

Nepamirštos ir gyvenimo kokybę užtikrinančios detalės – „Aeronamuose“ įdiegta pažangi, nuotoliniu būdu valdoma išmanaus namo sistema. Ji ne tik užtikrina saugumą (nuotolinis vaizdo domofonas, signalizacija), suteikia komfortą (muzikos, šviesos, nuotaikos reguliavimas), bet ir efektyviai centralizuoja visų namo inžinerinių sistemų veikimą: automatizuotas žaliuzių valdymas, vėdinimas. Įrengti „būvio“ davikliai fiksuoja žmonių ir pagal tai reguliuoja vėdinimo intensyvumą, seka vidaus temperatūrą, drėgmę ir kitus rodiklius ir taip užtikrina optimaliausias gyvenimo sąlygas.

daugiau
09

ENERGINIS EFEKTYVUMAS

Projekto pradžioje užsibrėžėme tikslą sukurti tvarų būsto projektą. Norėdami užtikrinti „Aeronamų“ žalumą, turėjome pasiekti aukščiausią energinį efektyvumą. Tai pareikalavo ypatingo kruopštumo kiekvieno sprendimo analizėje ir modeliavime, tad į pagalbą pasitelkėme pačius geriausius savo srities inžinierius. 

Projektą nuolatos stebėjo ir tikrino Vokietijos Pasyvaus namo institutas. Techninius sprendimus teko nuolat tobulinti, nes projekte, kaip ir aviacijoje, buvo taikoma nulinė tolerancija klaidoms. Siekiant išvengti šaltų vidinių paviršių, buvo pakoreguoti konstrukciniai sprendimai, o pastato vėsinimo poreikiai sumažinti numatant geriausius šešėliavimo sprendimus. Rezultatas – aukščiausia A++ energinio efektyvumo klasė ir „Passivhaus“ sertifikatas.

daugiau