Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

2 km/h

Kryptis

137°

Apsukas didina ir dvigubai

Apsukas didina ir dvigubai

Grįžti atgal

Nekilnojamojo turto plėtotojai į 2018-uosius žengia drąsiai – didžiausi rinkos žaidėjai investicijas dvigubina. Šiais metais aštuoni vystytojai Lietuvoje investuos 356,6 mln. Eur. Ši suma beveik po lygiai bus padalyta būsto ir komerciniams objektams, o didžioji jos dalis numatyta sostinei.

VZ.lt rašo: „Apsukas didina ir dvigubai: kur nuguls 356,6 mln. Eur NT plėtotojų investicijų“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai į 2018-uosius žengia drąsiai – didžiausi rinkos žaidėjai investicijas dvigubina. Šiais metais aštuoni vystytojai Lietuvoje investuos 356,6 mln. Eur. Ši suma beveik po lygiai bus padalyta būsto ir komerciniams objektams, o didžioji jos dalis numatyta sostinei.

VŽ apklausė stambiausius šalies NT plėtotojus, aštuoni iš jų sutiko pasidalyti investiciniais planais. Didžiausius ir brangiausius projektus šiemet vystys „MG Valda“, „YIT Kausta“ ir „Eika“. Šis trejetukas šiemet investicijas, palyginti su 2017 m., dvigubina.

Kad šis sektorius šiemet nusiteikęs optimistiškai, patvirtina ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) sudarytas NT lūkesčių indeksas. Nors jis, palyginti su 2017 m., krito trimis punktais, iki 66, vis dar yra gerokai virš psichologinės 50 punktų ribos, kuri reiškia, kad lūkesčiai yra teigiami. Dauguma asociacijos užsakymu apklaustų plėtotojų kaip didžiausias paskatas 2018 m. plėtrai įvardijo gerėjančią ekonominę situaciją, paslaugų centrų bei užsienio kompanijų plėtrą, esamą NT pasiūlos lygį ir vis dar augančią paklausą.

„Citus“ vizitinės kortelės

Šiemet investicijas 36% didinanti „Citus“ ruošiasi įgyvendinti projektus, kurie taptų bendrovės vizitinėmis kortelėmis. Vienas jų – Vilniaus Žvėryno mikrorajone planuojamas verslo centras, dėl kurio šiuo metu vyksta architektūrinis konkursas. Kitas – Kaune, šalia S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo, suprojektuoti A++ energinio efektyvumo „Aeronamai“ su Vokietijos „Passivhaus“ instituto sertifikatu. Gyvenamasis pastatas nebus parduodamas, jame „Citus“ išbandys sprendimus, kuriuos ketina taikyti ateities projektuose.

Šiemet ir toliau bus investuojama į jau pradėtus gyvenamuosius kvartalus: „Karaliaučiaus slėnį“ Vilniaus Pilaitėje, „Jonučių namus“ Kaune ir „Kauno senamiesčio apartamentus“.

Kauno centre šalia pilies bus pradėtas statyti antrasis „Kauno senamiesčio apartamentų“ etapas. „Kaunas išties patrauklus investicijoms, čia atsiranda naujų įdomių projektų. Manau, kad tendencija artimiausiu metu išliks, nes ir šiame mieste žmonės atranda gyvenimo miesto centre pranašumų, atranda anksčiau tik Vilniui labiau būdingas erdves – studijas, mansardas“, – komentuoja Mindaugas Vanagas, „Citus“ vadovas.Daugiau skaitykite: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2018/02/20/apsukas-didina-ir-dvigubai-kur-nuguls-3566-mln-eur-nt-pletotoju-investiciju