Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

2 km/h

Kryptis

191°

„Aurum 1006 km“ lenktynėse startuos „Citus“ komanda

„Aurum 1006 km“ lenktynėse startuos „Citus“ komanda

Grįžti atgal

Jau kitą savaitę Palangoje įvyksiančiose „Aurum 1006“ km lenktynėse pasirodys panevėžiečių komanda „Citus“. Lenktynininkai startuos dyzelinių automobilių klasėje „Volkswagen Golf“ automobiliu. Naujai suformuota komanda šiuo metu pasinėrusi į treniruočių ciklą.

15min.lt/Gazas.lt rašo: „Aurum 1006 km“ lenktynėse startuosianti „Citus“ komanda derins patirtį ir jaunatvišką maksimalizmą“

Jau kitą savaitę Palangoje įvyksiančiose „Aurum 1006“ km lenktynėse pasirodys panevėžiečių komanda „Citus“. Lenktynininkai startuos dyzelinių automobilių klasėje „Volkswagen Golf“ automobiliu. Naujai suformuota komanda šiuo metu pasinėrusi į treniruočių ciklą.

Komandą sudarys trys pilotai – lenktynėse Palangoje patirties turintis Remigijus Devainis, pergalės skonį žiedinėse lenktynėse jau žinantis Kristijonas Pelanis ir jaunas bei perspektyvus, tačiau ilgų nuotolių lenktynėse debiutuosiantis slalomo čempionas Klaudas Bučinskas. Komandai vadovaus pastarojo tėvas Saulius Bučinskas.

Pasak Sauliaus Bučinsko, idėja formuoti komandą kilo visai spontaniškai – paskutinėmis dienomis, kol dar buvo galima registruotis lenktynėms Palangoje. Sauliaus Bučinsko teigimu, tokią avantiūrą sugalvojo vienas iš komandos pilotų Remigijus Devainis.

„Buvau išvykęs į Italiją ilsėtis, kai viduryje savaitės paskambino Remigijus ir pasakė, kad važiuojame lenktyniauti į Palangą. Buvo likusi vos viena ar dvi dienos iki registracijos pabaigos. Reikėjo apsispręsti greitai. Tuomet pasakiau savo sūnui Klaudui, kad yra proga sudalyvauti. Jis sutiko.

Kadangi reikėjo dar vieno vairuotojo, prisiminiau panevėžietį Kristijoną Pelanį. Jis važiavęs ištvermės lenktynėse ir turi patirties. Taip greitai ir suformavome komandą“, – sakė Saulius Bučinskas.

Automobilį ekipa įsigijo iš „Igorio lankai“ komandos atstovo Igorio Ivanovo, kuris šiuo „Volkswagen Golf“ lenktyniavo iki tol, kol įsigijo TCR serijos bolidą. Pasak Sauliaus Bučinsko, automobilis pilnai paruoštas lenktynėms ir, žinant Igorio Ivanovo kruopštumą ir pedantiškumą, ypatingai išpuoselėtas.

Be to, prieš lenktynes automobilis buvo nugabentas Vaidui Jociui į „Tint n Wrap“ dirbtuves, kur įgavo naują dizainą.

„Prie automobilio nereikia daug sėdėti. Pasikeitėme tepalus, pakeisime dar priekinius stabdžius. Dėl automobilio esame ramūs. Jis tikrai gerai paruoštas.

Per varžybas mums talkins Tomo Markelevičiaus mechanikas Gediminas Bausys, bus ir Kristijono Pelanio iš „Specagros“ mechanikai. Tikimės, kad mechanikams neplanuotų darbų nereikės daryti“, – kalbėjo Saulius Bučinskas.

Šios lenktynės bus iššūkis ne tik Sauliaus Bučinsko sūnui Klaudui, bet ir pačiam Sauliui. Jis komandų darbą „Aurum 1006 km“ lenktynėse iš arti yra matęs ne kartą, bet ekipos vadovu taps pirmą sykį.

„Tekę matyti, kaip dirba „Techninio projekto“ komanda. Atsimenu, kaip viskas vyksta. Patirties šiokios tokios turiu žiūrint į viską iš šono. Matysime, kaip seksis įvykių sūkuryje.

Man kaip tėvui šiek tiek neramu dėl Klaudo, nes jis žiedinių lenktynių praktiškai nėra važiavęs visai. Ką jis važiavęs Kačerginėje su „Proton“ – tai greituminiai slalomai.

O dabar išlipęs iš „Golf“ sako, kad skirtumas tarp tų dviejų automobilių yra šimtaprocentinis. Ir stabdžiai, ir valdomumas, ir pagreitėjimas – viskas yra geriau. Yra nerimo, kad nepradėtų trasoje nervintis ir laikytųsi savo tempo“, – kalbėjo Saulius Bučinskas.

Pats Klaudas Bučinskas, ne kartą triumfavęs klasikinio slalomo serijose ir čempionatuose, savo jėgas žiedinėse lenktynėse vertina atsargiai. Anot jo, didžiausias iššūkis bus važiuoti vienoje trasoje su daug įvairaus lygio varžovų bei skirtingo greičio automobilių.

„Jau turėjome dvi treniruotes „Nemuno žiede“. Šis „Golfas“ labai skiriasi nuo mano automobilio. Šiek tiek sunku priprasti, bet manau, kad spėsime. Žiede esu važiavęs tik vieną „Ring Challenge“ etapą, tai Palanga man bus naujas išbandymas.

Ramu tik dėl automobilio. Jis išbandytas ir Palangoje, ir Barselonos 24-ių valandų lenktynėse. Sunkiausia man bus priprasti ne prie automobilio, o prie veiksmo trasoje.

Lenks kažkas ir mus, mes irgi kažką lenksime, reikės susikoncentruoti“, – kalbėjo Klaudas Bučinskas.

„Citus“ komanda varžybose startuos 9-uoju numeriu. Dyzelinių automobilių įskaitoje panevėžiečių komanda susirungs su dar keturiais oponentais. Pasak komandos vadovo Sauliaus Bučinsko, ekipos tikslas yra laimėti klasėje, o bendroje įskaitoje pakliūti į greičiausiųjų penkioliktuką.

Beje, „Citus“ komanda savo vardo ekipažą deleguos ir į „108 km Moterų iššūkio“ orientacines varžybas, todėl penktadienį Kačerginės „Nemuno žiede“ surengtuose testuose Lietuvos slalomo čempionas Klaudas Bučinskas dirbo ir trenerio vaidmenį – mokė merginų ekipą figūrinio vairavimo paslapčių.Daugiau skaitykite: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/autosportas/aurum-1006-km-lenktynese-startuosianti-citus-komanda-derins-patirti-ir-jaunatviska-maksimalizma-25-1173516.