Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

2 km/h

Kryptis

137°

Aeronamų sprendimai: gudrūs stogo langai

Aeronamų sprendimai: gudrūs stogo langai

Grįžti atgal

Inovacijų projekte „Aeronamai“ taikomi moderniausi energinio efektyvumo sprendimai. „Velux“ stogo langai – lyg dar vienas šeimos narys. Jie reaguoja į šviesą, vėją, lietų, patys užsidengia ar užsidaro. Jie ne tik gerai saugo namų šilumą, bet ir nenaudoja elektros energijos, o pasigamina ją patys.

Aeronamų sprendimai: gudrūs stogo langai

Inovacijų projekte „Aeronamai“ taikomi moderniausi energinio efektyvumo sprendimai. „Velux“ stogo langai – lyg dar vienas šeimos narys. Jie reaguoja į šviesą, vėją, lietų, patys užsidengia ar užsidaro. Jie ne tik gerai saugo namų šilumą, bet ir nenaudoja elektros energijos, o pasigamina ją patys.

Langas, pagalvojantis apie namo šeimininką

„VELUX“ marketingo koordinatorės Vaidos Ramonienės teigimu, viena didžiausių Europos pastatų problemų – drėgmė, kuri sąlygoja pelėsio atsiradimą ir sukelia tokias ligas, kaip astma.

„Apie 16 proc. europiečių (apie 80 mln.) šiuo metu gyvena drėgnose ir pelėsio pažeistose patalpose, o tai kelia didelę riziką jų sveikatai. Daugiau nei du trečdaliai europiečių neturi įpročio išvėdinti kambario prieš eidami miegoti“, – sako V. Ramonienė.

Autonomine saulės baterija maitinamas langas yra valdomas nuotolinio valdymo pulteliu. Kai kurios funkcijos atliekamos ir automatiškai, pavyzdžiui, integruotas lietaus jutiklis užveria langą vos ant jo užtiškus pirmiesiems lietaus lašams.

Todėl bendrovė „VELUX“ stoglangiai turi vėdinimo sklendes, yra varstomi, „kvėpuoja“, praleisdami gryną orą, kartu įleisdami į patalpą daugiau dienos šviesos, nei įprasti (fasado) langai.

„Aeronamų“ projekte įrengti „VELUX“ stoglangiai turi trigubą išorinį ir dvigubą vidinį stiklo paketą, jų vidus užpildytas šilumą izoliuojančiomis kriptono dujomis. Daugiasluoksnis medinis langas saugo ne tik šilumą, tačiau ir tarnauja kaip garso izoliacija, apsaugo nuo ultravioletinių spindulių poveikio. Nesiorientuojame vien į pasyvius namus – mūsų stogo langai labiau orientuoti į energinį balansą. Tačiau Europos Sąjungoje griežtinami energinio efektyvumo reikalavimai, todėl mes taip pat taikomės prie pokyčių ir turime, ką pasiūlyti,“ – sakė „VELUX“ atstovė.

Jos teigimu projekte „Aeronamai“ įrengti „super-stoglangiai“. „Šiltesnių“ ar modernesnių langų tiesiog nebūna.

„Tai – išskirtinis produktas. Autonomine saulės baterija maitinamas langas yra valdomas nuotolinio valdymo pulteliu. Kai kurios funkcijos atliekamos ir automatiškai, pavyzdžiui, integruotas lietaus jutiklis užveria langą vos ant jo užtiškus pirmiesiems lietaus lašams. Visi „VELUX“ automatiškai valdomi langai turi šią funkciją. Taip šeimininkai, net jei jie toli išvykę, apsaugomi nuo nuostolių, nuo lietaus vandens pratekėjimo į kambarius. Šie stogo langai padengti drėgmei atsparia, priežiūros nereikalaujančia balta poliuretano danga, todėl jų nereikia perdažyti. Užtenka retkarčiais nuvalyti drėgna šluoste“, – sako „VELUX“ atstovė.

Kaip įmontuojami langai aukštos energinės klasės pastatuose?

Kuo stoglangiai yra pranašesni už, pavyzdžiui, tiesiog aklinai uždengtą stogą?

„Svarbu kalbėti apie namų gyventojų komfortą, kuris turi daug pusių. Visų pirma – tai dienos šviesa. Žmogui yra be galo svarbu gyventi, dirbti, vaikams – mokytis, žaisti dienos šviesoje. Yra įrodyta, kad vaikų gebėjimas mokytis pagerėja net 15 proc., jeigu jie gauna pakankamai natūralios šviesos. Lyginant su fasadiniais langais, stoglangis praleidžia dvigubai daugiau saulės šviesos.

Net ir geriausios kokybės langas praleis maždaug 6 kartus daugiau šalčio (arba šilumos) nei siena. Paprasčiau tariant, kiek šilumos langai išleistų į lauką, panašiai tokį pat kiekį šilumos ir įleistų į vidų saulei kaitinant.

Stogo langus visuomet gaminame varstomus, taigi juos galima atsidaryti ir išsivėdinti kambarius, jei namuose neįrengta rekuperacijos sistema. Juk patalpų oro kokybė taip pat turi didelės įtakos sveikatai ir savijautai. Galiausiai, trečias argumentas – vaizdas. Pro stogo langus atsiveria nuostabus aplinkos vaizdas, žmogus gali paganyti akis, gėrėtis gamta ar miestu. Pridėčiau ir paskutinį argumentą – kambariai su stogo langais turi savotiško žavesio, jaukumo, interjeras tampa išskirtinis“, – sakė V. Ramonienė.